2017 Schedule updated 7/24/17

2017 Mini Chowder Cup
Friday July 28, 2017 / Foxboro Sports Center
Time Rink Div. Home Team vs. Away Team
7:00am 1 03′ Boston Jr. Blues vs. Coastal Clippers Black
8:15am 1 04′ Boston Jr. Blues vs. New England Crows
8:25am 2 03′ Townshend Hockey vs. New England Crows
8:35am 3 03′ Boston Lightning vs. Coastal Clippers Gold
9:30am 1 03′ Mass Attack vs. Tropics
9:40am 2 04′ EC Militia vs. Eastern Ontario Penguins
9:50am 3 04′ Townshend Hockey vs. Killa Beez
10:45am 1 04′ HBC Attack vs. Rhode Island Saints
10:55am 2 03′ NE Thrashers vs. Elite Hockey Battalion
11:05am 3 03′ Boston Jr. Blues vs. Clovers
12:00pm 1 04′ Jets vs. Boston Jr. Blues
12:10pm 2 03′ Megawatts vs. Spartans Elite
12:20pm 3 03′ Passion & Grind Hockey vs. Top Shelf
1:15pm 1 04′ Eastern Ontario Penguins vs. Spartans AAA
1:25pm 2 04′ Power Play vs. CT. Oil Kings
1:35pm 3 03′ Squires Gold vs. Rapid Hockey Development
2:30pm 1 04′ Roc City Elite vs. Townshend Hockey
2:40pm 2 04′ Elite Hockey Battalion vs. GTA Stars
3:45pm 1 03′ Roc City Elite vs. NE Thrashers
3:55pm 2 04′ New England Freezers vs. Rapid Hockey Development
4:05pm 3 03′ Coaches Choice vs. NH Knights
5:00pm 1 03′ Power Play Gold vs. Spartans Elite
5:10pm 2 04′ NH Knights vs. CT. Oil Kings
5:20pm 3 04′ Team Xgility vs. Top Shelf
6:15pm 1 04′ EC Militia vs. Jersey Shore Wildcats
6:25pm 2 03′ Dynamo vs. Spartans AAA
6:35pm 3 04′ Roc City Elite vs. Rhode Island Saints
7:30pm 1 03′ NH Knights vs. Team Quebec
7:40pm 2 03′ N’ Ice Stix Prospects vs. Hockey Essentials Black
7:50pm 3 03′ Coaches Choice vs. Pro Hockey West
8:45pm 1 04′ Power Play vs. Top Shelf
8:55pm 2 03′ Roc City Elite vs. Evolve Hockey
9:05pm 3 04′ NH Knights vs. Team Xgility
Friday July 28, 2017 /Rodman Arena
Time Rink Div. Home Team vs. Away Team
10:00am NHL 03′ Boston Generals vs. Flames Hockey
10:10am Olym. 04′ Elite Hockey Battalion vs. Coaches Choice
11:15am NHL 03′ Future Pro’s vs. Pro Hockey West
11:25am Olym. 04′ Future Pro’s vs. Premier Hockey Group
12:30pm NHL 03′ New England Crows vs. Tropics
12:40pm Olym. 03′ Power Play Gold vs. Hockey Essentials Black
1:45pm NHL 03′ Western Mass Panthers vs. Coastal Clippers Gold
1:55pm Olym. 03′ Premier Hockey Group vs. Boston Lightning
3:00pm NHL 03′ Future Pro’s vs. Team Quebec
3:10pm Olym. 04′ Future Pro’s vs. Hulton Hockey
4:15pm NHL 04′ Hockey Essentials vs. North American Royals
4:25pm Olym. 03′ Boston Generals vs. PS 101 Prospects
5:30pm NHL 03′ Hockey Essentials White vs. Xtreme Hockey
5:40pm Olym. 03′ Power Play Black vs. Top Shelf
6:45pm NHL 03′ Flames Hockey vs. Rapid Hockey Development
6:55pm Olym. 03′ Mass Attack vs. Premier Hockey Group
8:00pm NHL 04′ Hulton Hockey vs. Hockey Essentials
8:10pm Olym. 04′ GTA Stars vs. Rapid Hockey Development
9:15pm NHL 03′ Power Play Black vs. Xtreme Hockey
9:25pm Olym. 03′ Hockey Essentials White vs. Passion & Grind Hockey
Friday July 28, 2017 / Canton Ice House
Time Rink Div. Home Team vs. Away Team
1:00pm Red 03′ Squires Purple vs. Eastern Elite Red
1:00pm Blue 04′ New England Crows vs. Eastern Elite
2:15pm Red 03′ Evolve Hockey vs. Eastern Elite White
2:25pm Blue 04′ Dynamo vs. Jersey Shore Wildcats
3:30pm Red 04′ Jets vs. HBC Attack
3:40pm Blue 03′ Megawatts vs. N’ Ice Stix Prospects
4:45pm Red 03′ Squires Purple vs. Clovers
4:55pm Blue 03′ Eastern Elite Red vs. Coastal Clippers Black
6:00pm Red 03′ Western Mass Panthers vs. Townshend Hockey
6:10pm Blue 04′ Killa Beez vs. Eastern Elite
7:15pm Red 04′ Coaches Choice vs. New England Freezers
7:25pm Blue 03′ Elite Hockey Battalion vs. Eastern Elite White
8:30pm Red 04′ North American Royals vs. Premier Hockey Group
8:40pm Blue 03′ Squires Gold vs. PS 101 Prospects
Saturday July 29th, 2017 / Foxboro Sports Center
Time Rink Div. Home Team vs. Away Team
7:00am 1 03′ Squires Purple vs. Boston Jr. Blues
7:10am 2 03′ Eastern Elite Red vs. Clovers
7:20am 3 04′ Killa Beez vs. Jets
8:15am 1 04′ Eastern Elite vs. Roc City Elite
8:25am 2 04′ HBC Attack vs. Boston Jr. Blues
8:35am 3 04′ Hulton Hockey vs. North American Royals
9:30am 1 03′ Coaches Choice vs. Team Quebec
9:40am 2 03′ Roc City Elite vs. Eastern Elite White
9:50am 3 03′ Hockey Essentials Black vs. Megawatts
10:45am 1 03′ Future Pro’s vs. NH Knights
10:55am 2 03′ Eastern Elite Red vs. Boston Jr. Blues
11:00pm 3 04′ Future Pro’s vs. Hockey Essentials
12:00pm 1 04′ Power Play vs. NH Knights
12:10pm 2 04′ Eastern Elite vs. Townshend Hockey
12:20pm 3 04′ Hulton Hockey vs. Premier Hockey Group
1:15pm 1 04′ Boston Jr. Blues vs. Rhode Island Saints
1:25pm 2 03′ Coastal Clippers Gold vs. Tropics
1:35pm 3 04′ EC Militia vs. Spartans AAA
2:30pm 1 04′ Top Shelf vs. CT. Oil Kings
2:40pm 2 03′ Hockey Essentials White vs. Top Shelf
2:50pm 3 04′ Dynamo vs. Eastern Ontario Penguins
3:45pm 1 04′ Power Play vs. Team Xgility
3:55pm 2 03′ Spartans Elite vs. Hockey Essentials Black
4:05pm 3 04′ GTA Stars vs. New England Freezers
5:00pm 1 04′ Future Pro’s vs. North American Royals
5:10pm 2 03′ Future Pro’s vs. Coaches Choice
5:20pm 3 03′ Passion & Grind Hockey vs. Xtreme Hockey
6:15pm 1 03′ NE Thrashers vs. Eastern Elite White
6:25pm 2 04′ Hockey Essentials vs. Premier Hockey Group
6:35pm 3 03′ PS 101 Prospects vs. Flames Hockey
7:30pm 1 03′ Power Play Gold vs. Megawatts
7:40pm 2 03′ Power Play Black vs. Hockey Essentials White
Saturday July 29th, 2017 /Rodman Arena
Time Rink Div. Home Team vs. Away Team
7:00am NHL 04′ New England Crows vs. Rhode Island Saints
7:10am Olym. 04′ GTA Stars vs. Coaches Choice
8:15am NHL 04′ Elite Hockey Battalion vs. Rapid Hockey Development
8:25am Olym. 03′ Evolve Hockey vs. Elite Hockey Battalion
9:30am NHL 03′ Boston Generals vs. Rapid Hockey Development
9:40am Olym. 03′ Townshend Hockey vs. Tropics
10:45am NHL 03′ New England Crows vs. Premier Hockey Group
10:55am Olym. 03′ Power Play Black vs. Passion & Grind Hockey
12:00pm NHL 04′ Coaches Choice vs. Rapid Hockey Development
12:10pm Olym. 03′ Squires Gold vs. Flames Hockey
1:15pm NHL 03′ Elite Hockey Battalion vs. Roc City Elite
1:25pm Olym. 03′ PS 101 Prospects vs. Rapid Hockey Development
2:30pm NHL 03′ Mass Attack vs. Townshend Hockey
2:40pm Olym. 03′ Power Play Gold vs. N’ Ice Stix Prospects
3:45pm NHL 03′ Pro Hockey West vs. Team Quebec
3:55pm Olym. 04′ New England Crows vs. HBC Attack
5:10pm NHL 04′ Killa Beez vs. Roc City Elite
5:10pm Olym. 03′ Clovers vs. Coastal Clippers Black
6:15pm NHL 04′ Jets vs. Townshend Hockey
6:25pm Olym. 03′ Boston Generals vs. Squires Gold
7:30pm NHL 04′ Jersey Shore Wildcats vs. Eastern Ontario Penguins
7:40pm Olym. 04′ Top Shelf vs. NH Knights
8:45pm NHL 04′ CT. Oil Kings vs. Team Xgility
8:55pm Olym. 03′ Pro Hockey West vs. NH Knights
Saturday July 29th, 2017/ Canton Ice House
Time Rink Div. Home Team vs. Away Team
7:00am Red 03′ Coastal Clippers Gold vs. Premier Hockey Group
7:10am Blue 03′ Boston Lightning vs. New England Crows
8:15am Red 04′ Dynamo vs. EC Militia
8:25am Blue 04′ Spartans AAA vs. Jersey Shore Wildcats
9:30am Red 03′ Mass Attack vs. Western Mass Panthers
9:40am Blue 03′ Spartans Elite vs. N’ Ice Stix Prospects
10:45am Red 03′ Xtreme Hockey vs. Top Shelf
10:55am Blue 03′ Squires Purple vs. Coastal Clippers Black
12:00pm Red 04′ Elite Hockey Battalion vs. New England Freezers
1:15pm Red 03′ NE Thrashers vs. Evolve Hockey
1:25pm Blue 03′ Boston Lightning vs. Western Mass Panthers
Playoffs Sunday July 30st, 2017
03′ Division
Preliminary Round
7:00am RDM NHL Bracket 3A Winner vs. Bracket 7A Winner (G1)
7:10am RDM Olym Bracket 4 Winner vs. Bracket 7 Winner (G2)
7:00am FSC Rink 1 Bracket 5 Winner vs. Bracket 6 Winner (G3)
Quarterfinals
9:00am RDM NHL Bracket 2 Winner vs. Game 1 Winner (G4)
9:10am RDM Olym Bracket 3 Winner vs. Game 2 Winner (G5)
9:00am FSC Rink 1 Bracket 1 Winner vs. Game 3 Winner (G6)
9:10am FSC Rink 2 Bracket 1A Winner vs. Bracket 2A Winner (G7)
Semi-Finals
11:00am FSC Rink 1 Game 6 Winner vs. Game 5 Winner (G8)
11:10am FSC Rink 3 Game 4 Winner vs. Game 7 Winner (G9)
Championship
1:00pm FSC Rink 2 Game 8 Winner vs. Game 9 Winner (G10)
04′ Division
Preliminary Round
8:00am FSC Rink 1 Bracket 3 Winner vs Bracket 5A Winner (G1)
8:10am FSC Rink 2 Bracket 4 Winner vs Bracket 5 Winner (G2)
Semi-Finals
10:00am FSC Rink 1 Bracket 1 Winner vs. Game 1 Winner (G3)
10:10am FSC Rink 2 Bracket 2 Winner vs. Game 2 Winner (G4)
Championship
12:00pm FSC Rink 2 Game 3 Winner vs. Game 4 Winner (G5)